Close nav
close
Belenco - Çimstone

Belenco - Çimstone

Belenco - Çimstone


Belenco Nedir?

%90 üzerinde kuvars minerali barındırmakta olan, doğal taşlara alternatif amaçlı olarak ARGE çalışmaları sonucunda üretilmiş yüzey kaplama malzemesidir. Aynı zamanda, 2011 yılında faaliyete geçen, genel merkez ve fabrikası Manisa’da bulunan ve Etiler, İstanbul’da bir ofisi bulunan markanında adıdır.


Belenco markasına ait ürünler ağırlıklı olarak mutfak tezgahı olarak kullanılmak için tasarlamış olsa da; sertliği, kolay çizilmezliği, darbelere dayanıklılığı, su geçirmezliği, ısı değişimine direncinin yüksek olması gibi özellikleri ile farklı iç ve dış mekan yüzeylerinin kaplanmasında da kullanım alanı bulmaktadır.


Çimstone Nedir?

1996 yılında İzmir’de faaliyetlerine başlamış, kuvars esaslı kompoze taş üreticisi firmadır. Kuvars esaslı kompoze taş üretiminde Belenco firması ile rekabet halindedirler. İnşaat sektöründe faaliyet göstermekte olan AKG Group’un bir iştirakidir.


Doğal taş ürünlere karşı, renk ve doku çeşitliliği zenginliği ile fark yaratarak öne çıkma hedefinde olan bir ürün yelpazesine sahiptirler. Dayanıklılığı, su ile etkileşime girmemesi, ortama uygun arzu ettiğiniz renk ve doku seçenekleri ile banyo ve mutfak tezgahlarının yanı sıra zemin, cephe ve merdiven gibi alanlarda da kullanılabilen ürünler ile pazardaki ihtiyaçlara yöneliyor.


Anahtar Kelimeler:-BelencoÇimstone