Close nav
close
Granit-Corian

Granit-Corian

Granit-Corian


Granit Nedir?

Bilinirlik bakımından en popüler magmatik kayadır. Çeşitli renk ve dokularda olabilir. Bariz şekilde görünür gözenekli bir yapıya sahiptir. Sağlamlığı, ısı değişimine direnci, su ile temasta tepkimeye girmemesi, uzun kullanım ömrüne sahip olması ve kullanıldığı ortama kattığı şıklık için tercih edilmektedir.
Dış yüzey döşemelerinde de, iç alan kullanımlarında da tercih edilebilmektedir. Bina mantolama, mutfak tezgahı, zemin karosu gibi farklı alanlarda zengin kullanım biçimi sunmaktadır.

Corian Nedir?

DuPont markasının iştiraki olan Amerikan katı yüzey yapımında bulunan ve kompozit taş ürünler üreten bir firmadır. Corian markası ile ağırlıklı olarak katı yüzey ürünlerine yönelirken, kendi içerisinde kategorize ettikleri daha kaliteli ürünleri ise Corian Quartz markası ile beğeniye sunmaktadır.

Corian markası altındaki ürünler; mutfak ve banyo lavaboları, kablosuz şarj edilebilir yüzeyler ve dokulu duvar kaplamaları ürünleri ile sektörde varlık gösterse de gücünü renk ve doku çeşitliliğini sağlamasına imkan veren teknolojisinden alıyor.

Anahtar Kelimeler:Granit-Corian