Close nav
close
Mermer Atölye Malzemeleri

Mermer Atölye Malzemeleri

Atölye Malzemeleri


Mermer atölyesinde, yapılacak çeşitli sanatsal şekillendirme veya son ürün biçimlendirme çalışmalarında faydalanılabilecek araç çeşitlilik ve kullanım amaç ve yöntemlerine göre farklılık göstermektedir.

El veya havalı çekiç, çelik veya karbür keskiler, havalı veya elektrikli öğütücüler, elmas testereler, cilalama ve parlatma malzemeleri ile çeşitli güvenlik malzemelerini genel kullanım malzemeleri arasında gösterebiliriz.

Yukarıda bahsedilen genel kullanım malzemelerinin yanı sıra mermer malzemenin işlenmesi ve şekillendirilmesi sırasında, işe özel kullanımı olan ıslak hava mermer kesici veya ıslak hava  mermer delme makinası gibi malzemelere de ihtiyaç duyulabilir.

Mermer atölyesinde kullanılabilecek ürün çeşitliliği matkap standı, işçilik tezgahı, havalı gravür kalemi gibi araçlar ile zengin bir yelpazede kullanım alanı bulmaktadır. Sert malzemelerin şekillendirilmesi, süslenmesi, sabitlenmesi ve işlenmesi amacına yönelik daha birçok atölye malzemesini elde bulundurmak ürün portföyününün çeşitliliğine göre avantajlı olabilir.

Anahtar Kelimeler:MermerAtölyeMalzemeleri