Close nav
close
Mermer Mezar ve Mutfak Tezgahı

Mermer Mezar ve Mutfak Tezgahı

Mermer Mezar ve Mutfak Tezgahı

Günümüzde mermercilik sektörü içerisindeki kullanım alanı büyüklüğü olarak bakıldığında mermer mezar ve mutfak tezgahı üretimi ve kullanımı pazarın %15 ile %20’si arasında bir dilime hizmet etmektedir. Zemin döşeme kullanımından sonra en yaygın kullanılmakta olduğu alan denilebilir.

Mermer Mezar

Mezar yapımında mermer kullanımı günümüzde öne çıkan kullanım alanlarından bir tanesi olsa da, mermer mezarlara tarih boyunca rastlanmakta olduğu bilinmektedir. Günümüz teknolojilerinin yardımı ile mermer süsleme ve işleme işlerinin çeşitliliği sayesinde mermer mezarlarda çeşitlilik ve farklılık artmaktadır.

Mezar yapımında mermer tercih edilmesi ise;
Malzemenin dış ortam kullanımına uygun olması,
Dekoratif ve şık bir görünüm sağlaması,
Bakım ihtiyacının düşük seviyede olması,
gibi hususların öne çıktığı görülmektedir.

Mermer Mutfak Tezgahı

Mermer kullanımının işlevsellik ile buluştuğu alanların başında mutfak tezgahları geliyor dersek yanılmış olmayız. Mermer, hızlı ve kolay temizlenebilir, darbelere karşı direnci olan ve iç dizayn anlayışında tercihi arttırıcı bir estetik barındıran doğal malzeme olarak diğer malzemelerin önünde yer alabilmektedir. Ahşap ve benzeri malzemeler gibi sudan etkilenerek bozulma yaşamayacağı için ise çok daha uzun ömürlü bir kullanım sunacaktır. 


Anahtar Kelimeler:TezgahıMutfakMezarveMermer