Close nav
close
Mermerit Döküm

Mermerit Döküm

Mermerit Döküm


Mermerit Nedir?

Mermerit veya dökme mermer; mermer tozunun polyester ve jelkot malzemelerinin belirli oranlar dahilinde karışımı ile elde edilen kompozit malzemeye verilen isimdir.

Mermerit Malzemenin Kullanım Avantajları

Mermerit, mermer ve granit gibi doğal taş ürünler ile karşılaştırıldığı zaman malzeme olarak hafif kalmaktadır. Bu hafifliği, dökme ürün olmasının avantajı ile de birleştirerek tek parça mutfak bankosu veya banyo bankosu gibi ürünlerin yapımında kullanılabilmektedir. Üretim maliyeti olarak karşılaştırıldıklarında; hem emek hem de zaman açısından daha tasarruflu bir ürün tercihi olmaktadır. Mermer şıklığını daha zengin bir renk yelpazesinde sunmaktadır. Suya karşı dirençli olduğu gibi, limon, portakal gibi asitliği yüksek gıdalara karşı da direnci mevcuttur, etkileşime girmez. Doğal taş ürünlerinde olabilecek gözenekli yapı içeriğindeki polyester ve jelkot karışım sayesinde önlenmektedir. 


Mermerit Malzemenin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Üretim kalitesinin bir standardının olmaması sebebiyle tercih edilirken üreticiye güven önem arz etmektedir. İçerdiği malzemeler az bile olsa karışım oranlarının farklılaştırılması ve üretiminin yapılması ustalık isteyen bir malzemedir. Kalitesiz üretim sonucunda, ısı ile test edildiğinde çabuk çatlayabilmektedir.Anahtar Kelimeler:DökümMermerit