Close nav
close
Tüm Dünyadan Mermer Fuarları

Tüm Dünyadan Mermer Fuarları

Mermer Fuarları


Mermercilik sektörü, Türkiye’deki ürün çeşitliliği ve kalitesi ile uluslararası piyasadaki varlığını sürdürmektedir. Türkiye’nin mermer kaynakları açısından zengin olmasına karşın, Türk markalarının bilinirliğinin arttırılmasına yönelik olarak yurtdışı fuarlarındaki varlıkları önem taşımaktadır. Bu genel ihtiyaç göz önünde bulundurularak, 2020 yılında düzenlenmesi planlanan mermer fuarları hangi tarihte, hangi ülke ve şehirde olduğu bilgilerini sizler için derledik.
2020 yılının ilk mermer ve doğaltaş fuarı StonExpo/ Mamomacc Americas, Hanley Wood organizatörlüğünde 28 Ocak ile 30 Ocak tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas şehrinde gerçekleştiriliyor olacak. Yer kaplama, taş ve karo sektörlerindeki alıcı, belirleyici, etkileyici kişilere yönelik bir pazar olmasının yanı sıra yeni dizaynlar ve bakış açısı edinmek için önemli olabilecek mermer fuarları arasında gelmektedir. Katılım için başvurular halen sürmektedir. Daha detalı bilgi edinmek için www.tisewest.com/Attendee/Home adresini ziyaret edebilirsiniz.
16 Mart ile 19 Mart tarihleri arasında Çin’in Xiamen şehrinde Xiamen Uluslararası Mermer ve Taş Fuarı, Jinhongxin organizatörlüğünde gerçekleştirilecektir. Uluslararası piyasalar içerisinde ciddi yer edinen Çin’in sektör içerisindeki yeri ve Türk firmalarına yönelik fırsatların değerlendirilebilmesi imkanı bulunmaktadır. http://www.stonefair.org.cn/Exhibitor/RegExhibitor.asp adresinden fuarda stant açma başvurusu yapılabilmektedir ve başvurular halen açıktır. http://www.stonefair.org.cn adresinden daha detaylı bilgi edinilebilir.
1 Nisan ve 4 Nisan tarihleri arasında ülkemizde gerçekleşecek olan Marble 2020: 26. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı İzmir Gaziemir’de bulunan Fuar İzmir Alanı’nda İZFAŞ Fuarcılık organizatörlüğünde gerçekleştirilecek. Uluslararası sektörel misafirlerin ağırlanacağı bir fuar olması sebebiyle mermer fuarları arasında Türk Mermerciliğini temsil eden firmaların katılımının önem arz ettiği fuar niteliğindedir. https://marble.izfas.com.tr/index.php/tr/ adresinden katılımcı veya ziyaretçi kayıtları gerçekleştirilebilmektedir.
Stone+Tec: Uluslararası Doğal Taş ve Taş İşleme Teknoloji Fuarı Almanya’nın Nürnberg şehrinde, Nürnberg Messe firmasının organizatörlüğünde 17 Haziran ile 20 Haziran tarihleri arasında düzenlenecektir. https://www.stone-tec.com/en adresinden fuara katılımcı olarak başvurulabileceği gibi ziyaretçi olarak katılım göstermenize yönelik teklifleri de barındırmaktadır. Almanya, Avusturya ve İsviçre ile komşu ülkelerin sektörel temsilciliklerinin ağırlıklı olarak yer aldığı bir fuar olma özelliği taşıdığı belirtmekte fayda var.
Yılın ikinci yarısındaki mermer fuarları arasında yerini alan Cachoiro Stone: Uluslararası Mermer ve Granit Fuarı Brezilya’nın Espirito Santo şehrinde 25 ve 28 Ağustos tarihleri arasında Milanez & Milaneze firmasının organizatörlüğünde gerçekleştiriliyor olacak. 180’den fazla firma ve 17 bin seçkin ziyaretçi ile öne çıkmakta olan fuara https://www.cachoeirostonefair.com.br/en/ adresinden başvurabilir veya daha detaylı bilgi sahibi olmak için göz atabilirsiniz.
2020 yılı mermer fuarları içerisinde son düzenlenecek fuar ise 30 Eylül ile 3 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Verona şehrinde Verona Fiere organizatörlüğünde düzenlenecek olan Marmomacc: Uluslararası Mermer Fuarı olarak planlanmaktadır. https://www.marmomac.com/en/ adresinden fuar ile ilgili daha fazla bilgi edinebileceğiniz gibi fuar yeri için başvurabilir veya ziyaretçi olarak gitmek için müracaatta bulunabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler:FuarlarıDünyadanTümMermer